Follow Us on Twitter
Follow Us on Facebook
Follow Us with Rss

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2014-15

VOLLEYLEAGUE 2014-15

Α΄ΓΥΡΟΣ

1η αγωνιστική – 25 Oκτωβρίου 2014

Ολυμπιακός – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-0

Α.Ο. Ορεστιάδας – Α.Ο.Κηφισιάς 3-2

ΠΑΟΚ – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-1

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Γ.Σ.Λαμία 3-0

Μ.Ε.Ν.Τ. – Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3

Α.Σ.Άρης – ΑΕΚ 0-3

 

2η αγωνιστική – 1 Νοεμβρίου 2014

Α.Σ.Άρης – Ολυμπιακός 0-3

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3 (2 Νοεμβρίου)

Γ.Σ.Λαμία – ΠΑΟΚ 2-3

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – ΜΕΝΤ 3-1

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Ο. Ορεστιάδας 3-0 (3 Νοεμβρίου)

ΑΕΚ – Α.Ο.Κηφισιάς 0-3

 

3η αγωνιστική – 8 Νοεμβρίου 2014

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Α.Σ.Άρης 3-0

ΠΑΟΚ – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-1

Μ.Ε.Ν.Τ. – Γ.Σ.Λαμία 3-1

Α.Ο.Ορεστιάδας – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-2

Α.Ο.Κηφισιάς – Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – ΑΕΚ 3-1 (10 Νοεμβρίου)

 

4η αγωνιστική – 15 Νοεμβρίου 2014

Α.Σ.Άρης – ΠΑΟΚ 1-3 (16 Νοεμβρίου)

Ολυμπιακός – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός –Μ.Ε.Ν.Τ. 3-0

Γ.Σ.Λαμία – Α.Ο.Ορεστιάδα 1-3

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Α.Ο.Κηφισιάς 2-3

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (16 Νοεμβρίου)

 

5η αγωνιστική – 22 Νοεμβρίου 2014

Μ.ΕΝ.Τ. – Α.Σ.Άρης 0-3

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3

Α.Ο.Ορεστιάδα – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-2

Α.Ο.Κηφισιάς – Γ.Σ.Λαμία 3-0 (23 Νοεμβρίου)

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-0

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕΚ 3-0

 

6η αγωνιστική – 29 Νοεμβρίου

Α.Σ.Άρης – Α.Ο.Ορεστιάδας 1-3

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Μ.Ε.Ν.Τ. 3-0

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ 2-3 (28 Νοεμβρίου)

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Α.Ο.Κηφισιά 3-1

Γ.Σ.Λαμία – Παναθηναϊκός 0-3

ΑΕΚ – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3

 

7η αγωνιστική – 6 Δεκεμβρίου

Α.Ο.Κηφισιάς – Α.Σ.Άρης 3-1 (7 Δεκεμβρίου)

Α.Ο.Ορεστιάδας – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3

Μ.Ε.Ν.Τ. – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (8 Δεκεμβρίου)

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 2-3 (8 Δεκεμβρίου)

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Γ.Σ.Λαμία 3-0

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 3-0 (8 Δεκεμβρίου)

 

8η αγωνιστική – 13 Δεκεμβρίου

Α.Σ.Άρης – Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-2

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο.Κηφισιάς 3-2

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0

ΠΑΟΚ – Μ.Ε.Ν.Τ. 3-1 (14 Δεκεμβρίου)

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3

ΑΕΚ – Γ.Σ.Λαμία 3-0

 

9η αγωνιστική – 20 Δεκεμβρίου

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Α.Σ.Άρης 3-0

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (22 Δεκεμβρίου)

Α.Ο.Κηφισιάς – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (21 Δεκεμβρίου)

Α.Ο.Ορεστιάδας – ΠΑΟΚ 0-3

Γ.Σ.Λαμία – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 0-3

Μ.Ε.Ν.Τ. – ΑΕΚ 3-0 (21 Δεκεμβρίου)

 

10η αγωνιστική – 28 Δεκεμβρίου

Α.Σ.Άρης – Γ.Σ.Λαμία 3-0

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-1

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0

ΠΑΟΚ – Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (29 Δεκεμβρίου)

Μ.Ε.Ν.Τ. – Α.Ο.Ορεστιάδας 3-1

ΑΕΚ – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 0-3 (29 Δεκεμβρίου)

 

11η αγωνιστική – 3 Ιανουαρίου

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Α.Σ.Άρης 3-2 (4 Ιανουαρίου)

Γ.Σ.Λαμία – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (5 Ιανουαρίου)

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0

Παναθηναϊκός Α.Ο. – ΠΑΟΚ 2-3 (5 Ιανουαρίου)

Α.Ο.Κηφισιάς – Μ.Ε.Ν.Τ. 3-0 (4 Ιανουαρίου)

Α.Ο.Ορεστιάδας – ΑΕΚ 3-1

 

Β΄ΓΥΡΟΣ

 

12η αγωνιστική – 10 Ιανουαρίου 2015

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3

Α.Ο.Κηφισιάς – Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (11 Ιανουαρίου)

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – ΠΑΟΚ 2-3 (12 Ιανουαρίου)

Γ.Σ.Λαμία – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Μ.Ε.Ν.Τ. 3-0

ΑΕΚ – Α.Σ.Άρης 3-2

 

13η αγωνιστική – 17 Ιανουαρίου 2015

Ολυμπιακός – Α.Σ.Άρης 3-0

Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-1 (18 Ιανουαρίου)

ΠΑΟΚ – Γ.Σ.Λαμία 3-0 (19 Ιανουαρίου)

ΜΕΝΤ – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3

Α.Ο.Ορεστιάδας – Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1

Α.Ο.Κηφισιάς – ΑΕΚ 3-1 (18 Ιανουαρίου)

 

14η αγωνιστική – 23 Ιανουαρίου 2015

Α.Σ.Άρης – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (26 Ιανουαρίου)

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – ΠΑΟΚ 0-3

Γ.Σ.Λαμία – Μ.Ε.Ν.Τ. 3-0 (28 Ιανουαρίου)

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Ο.Κηφισιάς 3-1

ΑΕΚ – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (11 Φεβρουαρίου)

 

15η αγωνιστική – 08 Φεβρουαρίου 2015

ΠΑΟΚ – Α.Σ.Άρης 3-0 (9 Φεβρουαρίου)

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3

Μ.Ε.Ν.Τ. – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 2-3 (9 Φεβρουαρίου)

Α.Ο.Ορεστιάδα – Γ.Σ.Λαμία 3-0 (7 Φεβρουαρίου)

Α.Ο.Κηφισιάς – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-1

Παναθηναϊκός Α.Ο. – ΑΕΚ 3-0

 

16η αγωνιστική – 14 Φεβρουαρίου 2015

Α.Σ.Άρης – Μ.Ε.Ν.Τ. 3-0 (16 Φεβρουαρίου)

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – ΠΑΟΚ 2-3 (15 Φεβρουαρίου)

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Α.Ο.Ορεστιάδα 3-0

Γ.Σ.Λαμία – Α.Ο.Κηφισιάς 3-2

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (13 Φεβρουαρίου)

ΑΕΚ – Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3

 

17η αγωνιστική – 21 Φεβρουαρίου 2015

Α.Ο.Ορεστιάδας – Α.Σ.Άρης 0-3

Μ.Ε.Ν.Τ. – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3

ΠΑΟΚ – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (23 Φεβρουαρίου)

Α.Ο.Κηφισιά – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-0

Παναθηναϊκός – Γ.Σ.Λαμία 3-1 (22 Φεβρουαρίου)

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – ΑΕΚ 3-0

 

18η αγωνιστική – 28 Φεβρουαρίου 2015

Α.Σ.Άρης – Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (1 Μαρτίου)

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (1 Μαρτίου)

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Μ.Ε.Ν.Τ. 3-0

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3

Γ.Σ.Λαμία – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-2

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 1-3 (1 Μαρτίου)

 

19η αγωνιστική – 07 Μαρτίου 2015

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Σ.Άρης 3-0

Α.Ο.Κηφισιάς – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-1 (9 Μαρτίου)

Α.Ο.Ορεστιάδας – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3

Μ.Ε.Ν.Τ. – ΠΑΟΚ 0-3

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-0

Γ.Σ.Λαμία – ΑΕΚ 3-0

 

20η αγωνιστική – 21 Μαρτίου 2015

Α.Σ.Άρης – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (22 Μαρτίου)

Ολυμπιακός  Σ.Φ.Π. – Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (23 Μαρτίου)

ΠΑΟΚ – Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (22 Μαρτίου)

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Γ.Σ.Λαμία 3-1

ΑΕΚ – Μ.Ε.Ν.Τ. 1-3

 

21η αγωνιστική – 28 Μαρτίου 2015

Γ.Σ.Λαμία – Α.Σ.Άρης 2-3

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1

Α.Ο.Κηφισιάς – ΠΑΟΚ 0-3

Α.Ο.Ορεστιάδας – Μ.Ε.Ν.Τ. 3-0

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – ΑΕΚ 3-0

 

22η αγωνιστική – 04 Απριλίου 2015

Α.Σ.Άρης – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-0

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Γ.Σ.Λαμία 3-1

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3

Μ.ΕΝ.Τ. – Α.Ο.Κηφισιάς 0-3

ΑΕΚ – Α.Ο.Ορεστιάδας 3-2

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΛΕΪ ΟΦ

Ημιτελικοί – Θέσεις 1-4

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

(Η πρόκριση κρίνεται στις 3 νίκες)

1ος αγώνας: Μεγάλη Τρίτη 7 Απριλίου 2015

Πυλαία «PAOK Sports Arena»19.30 (Novasports): ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 2-3

2ος αγώνας: Μεγάλη Πέμπτη 9 Απριλίου 2015

PAOK Sports Arena 19.30 (Novasports): ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 3-1

3ος αγώνας: Τρίτη 14 Απριλίου 2015

Γυμναστήριο Πανελληνίου, Κυψέλη, 19.30 (Novasports): Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 3-2

4ος αγώνας: Πέμπτη 16 Απριλίου 2015 (αν χρειαστεί)

Γυμναστήριο Πανελληνίου, Κυψέλη, 19.00 (Novasports): Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 0-3

5ος αγώνας: Δευτέρα 20 Απριλίου 2015 (αν χρειαστεί)

PAOK Sports Arena 19.00 (Novasports): ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 3-0

 

Ημιτελικοί – Θέσεις 1-4

Ολυμπιακός – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

(Η πρόκριση κρίνεται στις 3 νίκες)

1ος αγώνας: Μεγάλη Πέμπτη 9 Απριλίου 2015

Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» Ρέντη 17.00 (Novasports): Ολυμπιακός – Φοίνικας Σύρου 2-3

2ος αγώνας: Τρίτη 14 Απριλίου 2015

Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» Ρέντη 17.00 (Novasports): Ολυμπιακός – Φοίνικας Σύρου 3-0

3ος αγώνας: Παρασκευή 17 Απριλίου 2015

Γυμναστήριο «Δ.Βικέλας», Σύρου 19.00 (Novasports): Φοίνικας Σύρου – Ολυμπιακός 1-3

4ος αγώνας: Κυριακή 19 Απριλίου 2015
Γυμναστήριο «Δ.Βικέλας», Σύρου 17.00 (Novasports): Φοίνικας Σύρου – Ολυμπιακός 2-3

ΤΕΛΙΚΟΙ

1ος αγώνας
Πέμπτη 23/4/2015
19.00, PAOK Sports Arena: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 3-1

2ος αγώνας
Κυριακή 26/4/2015
17.00, Ρέντη: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

3ος αγώνας
Τετάρτη 29/4/2015
19.00, PAOK Sports Arena: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός

4ος αγώνας (αν χρειαστεί)
Σάββατο 2/5/2015
17.00, Ρέντη: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

5ος αγώνας (αν χρειαστεί)
Τετάρτη 6/5/ 2015
19.00, PAOK Sports Arena: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός

 

Θέσεις 5-8

Μεγάλη Τρίτη 7 Απριλίου 2015

Κηφισιά «Ζηρίνειο» 19.30: Α.Ο.Κηφισιάς – Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0

Μεγάλη Τετάρτη 8 Απριλίου

Αλεξανδρούπολη, «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» 19.00: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Παμβοχαϊκός 3-0

PLAYOFF 5-6

Σάββατο 18/4/2015 Αέξ/λης, 18.00 ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/λης – ΑΟ Κηφισιάς 0-3

Σάββατο 25/4/2015 Ζηρίνειο, 16:30 ΑΟ Κηφισιάς – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ

1η αγωνιστική – Μεγάλη Τετάρτη 8 Απριλίου

Γλυφάδα, «Μάκης Λιούγκας» 17.00: ΑΕΚ – Γ.Σ.Λαμία 0-3

Ρεπό ΜΕΝΤ

2η αγωνιστική – Τετάρτη 15 Απριλίου

Τούμπα, ΜΕΝΤ, 19.00: ΜΕΝΤ – ΑΕΚ 3-0

Ρεπό Γ.Σ.Λαμία

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Απριλίου

Λαμία, Χαλκιοπούλειο, 19.00: Γ.Σ.Λαμία – ΜΕΝΤ 3-0

Ρεπό η ΑΕΚ

4η αγωνιστική – Τετάρτη 22 Απριλίου

Λαμία, Χαλκιοπούλειο, 19.00: Γ.Σ.Λαμία – ΑΕΚ 3-0

Ρεπό ΜΕΝΤ

5η αγωνιστική – Σάββατο 25 Απριλίου

Γλυφάδα, «Μάκης Λιούγκας» 20.00: ΑΕΚ – ΜΕΝΤ 1-3

Ρεπό Γ.Σ.Λαμία

6η αγωνιστική – Τετάρτη 29 Απριλίου

Τούμπα, ΜΕΝΤ, 19.00: ΜΕΝΤ – Γ.Σ.Λαμία

Ρεπό ΑΕΚ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. Γ.Σ.Λαμία 3 24 (9-0)
2. ΜΕΝΤ 3 22 (6-4)
3. ΑΕΚ 4 11 (1-12)
Η πρώτη ομάδα θα μείνει στην Volleyleague