Follow Us on Twitter
Follow Us on Facebook
Follow Us with Rss

LEAGUE CUP 2013-14

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α΄ΦΑΣΗ LEAGUE CUP 2013 «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ»
1ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ώρα Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Μίκρας 19.30: Α.Σ.Άρης – Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (25-19, 23-25, 18-25, 23-25)
Παρασκευή 4/10 Αιγινίου 19.30: Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (22-25, 23-25, 21-25)
Σάββατο 5/10 Μίκρας 19.00: Α.Σ.Άρης – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (25-19, 25-20, 19-25, 14-25, 15-12)
Σάββατο 5/10 Αιγινίου 19.00: Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου – Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (24-26, 23-25, 24-26)
Κυριακή 6/10 Mίκρας 16.00 Π.Α.Ο.Κ. – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (28-30, 16-25, 21-25)
Κυριακή 6/10 Μίκρας 21.00: Α.Σ.Άρης – Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 2-3 (19-25, 20-25, 25-22, 25-22, 11-15)
2ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ώρα Αναμέτρηση
Τετάρτη 9/10 Ζηρίνειο 19.00: Α.Ο.Κηφισιάς – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-2 (25-19, 17-25, 20-25, 25-16, 17-15)
Τετάρτη 13/11 Γλυφάδα 21.00: Α.Ε.Κ. – Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-16, 25-12, 25-17)
Σάββατο 5/10 Ρέντη 19.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-19, 25-22, 25-15)
Τετάρτη 20/11 Γλυφάδα 21.00: Α.Ε.Κ. – Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-17, 25-19, 25-23)
Κυριακή 6/10 Ρέντη 19.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ε.Κ. 2-3 (25-22, 23-25, 21-25, 25-18, 16-18)
Δευτέρα 7/10 Ζηρίνειο 19.00: Α.Ο.Κηφισιάς – Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-15, 25-18, 25-18)
3ος όμιλος
Ημερομηνία Γυμναστήριο Ωρα Αναμέτρηση
Παρασκευή 4/10 Βέλου Βόχας 17.30: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Γ.Ε.Παναχαϊκή 3-0 (25-11, 25-18, 25-19)
Παρασκευή 4/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Γ.Σ.Λαμία 1-3 (25-19, 21-25, 21-25, 23-25)
Σάββατο 5/10 Βέλου Βόχας 17.30: Γ.Σ.Λαμία – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 2-3 (36-34, 25-22, 15-25, 18-25, 13-15)
Σάββατο 5/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Ε.Παναχαϊκή – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-1 (19-25, 25-19, 25-21, 26-24)
Κυριακή 6/10 Βέλου Βόχας 17.30: Γ.Ε.Παναχαϊκή – Γ.Σ.Λαμία 1-3 (19-25, 22-25, 25-19, 18-25)
Κυριακή 6/10 Βέλου Βόχας 20.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (21-25, 13-25, 24-26)
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013
Α΄ΦΑΣΗ – Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  – ΤΕΛΙΚΗ
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3 7 (8-3)
2. Π.Α.Ο.Κ. 3 6 (6-4)
3. Α.Σ.Άρης 3 3 (6-8)
4. Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 3 2 (3-8)
* Η πρώτη ομάδα και η καλύτερη δεύτερη από τους τρεις ομίλους προκρίνονται στο φαιναλ-4
* * Στην ισοβαθμίας μετρούν πρώτα οι νίκες μεταξύ των ομάδων που ισοβαθμούν, μετά τα σετ και μετά οι πόντοι
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013
Α΄ΦΑΣΗ – Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. Α.Ε.Κ. 3 8 (9-2)
2. Α.Ο. Κηφισιάς 3 5 (6-5)
3. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3 5 (7-6)
4. Παναθηναϊκός Α.Ο. 3 0 (0-9)
* Η πρώτη ομάδα και η καλύτερη δεύτερη από τους τρεις ομίλους προκρίνονται στο φαιναλ-4
* Στην ισοβαθμίας μετρούν πρώτα οι νίκες μεταξύ των ομάδων που ισοβαθμούν, μετά τα σετ και μετά οι πόντοι
ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2013
Α΄ΦΑΣΗ – Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   – ΤΕΛΙΚΗ
Θ. Ομάδα Αγ. Β Σετ
1. Φοίνικας Σύρου 3 8 (9-2)
2. Γ.Σ.Λαμία 3 7 (8-5)
3. ΓΕ Παναχαϊκή 3 3 (4-7)
4. Παμβοχαϊκός 3 0 (2-9)
* Η πρώτη ομάδα και η καλύτερη δεύτερη από τους τρεις ομίλους προκρίνονται στο φαιναλ-4
* Στην ισοβαθμίας μετρούν πρώτα οι νίκες μεταξύ των ομάδων που ισοβαθμούν, μετά τα σετ και μετά οι πόντοι

 

Τελική φάση – Final-4 Αλέξανδρούπολη (31 Ιανουαρίου – 1 Φεβρουαρίου)

Ημιτελικοί 31 Ιανουαρίου

18:30 Γ.Σ. Λαμία – Φοίνικας Σύρου 0-3

21:00 Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕΚ 0-3

Τελικός 1 Φεβρουαρίου

18:30 Φοίνικας Σύρου – ΑΕΚ 2-3