Follow Us on Twitter
Follow Us on Facebook
Follow Us with Rss

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2011-12

1η αγωνιστική – Παρασκευή 14/10/2011 – MVP: Στέλιος Νικηφορίδης (Φοίνικας Σύρου)
Άρης – Ηρακλής 2-3 (20-25, 25-16, 24-26, 25-23, 08-15)
Σάββατο 15/10
Ολυμπιακός-Απόλλων Κ. 3-0 (25-22, 25-21, 25-17)
Λαμία – Παμβοχαϊκός 0-3 (23-25, 19-25, 29-31)
ΕΑ Πατρών – ΠΑΟΚ 3-2 (23-25, 25-18, 25-16, 19-25, 17-15)
Κηφισιά – Εθνικός Αλ. 3-1 (27-25, 23-25, 25-23, 25-23)
Δευτέρα 17/10
ΠΑΟ – Φοίνικας Σ. 1-3 (25-21, 22-25, 24-26, 23-25)

2η αγωνιστική – Παρασκευή 21/10/2011 – ΜVP: Χοσέ Λουίς Γκονζάλες (Εθνικός Αλεξ.)
Παμβοχαικός – ΠΑΟ 3-2 (17-25, 25-22, 23-25, 25-17, 15-13)
Σάββατο 22/10/2011
ΠΑΟΚ – Κηφισιά 3-2 (21-25, 25-16, 25-21, 18-25, 17-15)
Ηρακλής – Απόλλων Κ. 3-0 (25-20, 25-18, 25-20)
Δευτέρα 24/10
Εθνικός – Ολυμπιακός 3-2 (18-25, 25-22, 25-22, 17-25, 16-14)
Τετάρτη 2/11
Άρης – ΓΣ Λαμία 2-3 (25-23, 25-22, 16-25, 22-25, 14-16)
Φοίνικας – ΕΑΠ 3-0 (25-19, 25-22, 26-24)

3η Αγωνιστική – Παρασκευή 28/10/2011 – MVP: Νίκος Παλέντζας (Άρης)
ΕΑΠ – Παμβοχαικός 0-3 (19-25, 23-25, 23-25)
Σάββατο 29/10
Κηφισιά – Φοίνικας Σύρου 0-3 (19-25, 23-25, 16-25)
Παναθηναϊκός – Άρης 0-3 (26-28, 20-25, 15-25)
Λαμία – Ηρακλής 0-3 (15-25, 17-25, 20-25)
Καλαμαριά – Εθνικός Αλ. 0-3 (21-25, 15-25, 23-25)
Δευτέρα 24/10
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 3-0 (25-23, 25-18, 25-20)

4η αγωνιστική – Σάββατο 05/11/2011 – MVP: Μάρεκ Νοβότνι (Ολυμπιακός)
Ηρακλής – Εθνικός Αλ.3-0 (25-21, 25-19, 25-16)
Λαμία – ΠΑΟ 3-1 (25-15, 19-25, 28-26, 25-20)
Παμβοχαϊκός – Κηφισιά 3-2 (20-25, 25-15, 25-18, 24-26, 15-07)
Κυριακή 06/11/2012
ΠΑΟΚ – Απόλλων Καλ. 3-0 (25-17, 25-20, 25-22)
Δευτέρα 07/11/2012
Άρης – EAΠ 2-3 (19-25, 21-25, 16-25, 21-25, 11-15)
Φοίνικας – Ολυμπιακός 1-3 (21-25, 21-25, 25-19, 22-25)

5η αγωνιστική – Παρασκευή 11/11/2011 – ΜVP: Γιώργος Πετρέας (Ολυμπιακός)
Ολυμπιακός – Παμβοχαϊκός 3-2 (27-25, 25-19, 19-25, 24-26, 15-11)
Σάββατο 12/11/2011
ΠΑΟ – Ηρακλής 0-3 (20-25, 20-25, 19-25)
Εθνικός Αλ. – ΠΑΟΚ 2-3 (29-31, 25-19, 25-22, 13-25, 12-15)
ΑΟ Κηφισιάς – Άρης 3-2 (19-25, 25-22, 25-22, 20-25, 16-14)
ΕΑ Πατρών – Λαμία 1-3 (27-25, 21-25, 20-25, 28-30)
Απόλλων – Φοίνικας 1-3 (32-30, 19-25, 25-27, 21-25)

6η Αγωνιστική – Παρασκευή 2/12/2011 – MVP: Δημήτρης Γραμματικάκης (Εθνικός Αλεξ.)
Άρης – Ολυμπιακός 0-3 (22-25, 24-26, 14-25)
ΠΑΟ – ΕΑΠ 0-3 (25-27, 23-25, 21-25)
Σάββατο 3/12/2011
Παμβοχαϊκός – Απόλλων 3-1 (25-18, 25-18, 20-25, 25-22)
Λαμία – Κηφισιά 1-3 (17-25, 23-25, 25-22, 18-25)
Φοίνικας Σύρου – Εθνικός 1-3 (25-17, 22-25, 24-26, 22-25)
Ηρακλής – ΠΑΟΚ 3-1 (25-16, 19-25, 25-16, 26-24)

7η αγωνιστική – Παρασκευή 9/12/2011 – ΜVP: Κώστας Στιβαχτής (Παμβοχαϊκός)
Ολυμπιακός – Λαμία 3-0 (25-23, 25-17, 27-25)
Σάββατο 10/12/2011
Απόλλων – Άρης 3-1 (25-23, 32-30, 16-25, 25-22)
EΑΠ – Ηρακλής 2-3 (28-30, 24-26, 25-20, 25-23, 11-15)
Κηφισιά – ΠΑΟ 0-3 (26-28, 23-25, 19-25)
Κυριακή 11/12/2011
ΠΑΟΚ – Φοίνικας 0-3 (20-25, 20-25, 21-25)
Δευτέρα 12/12/2011
Εθνικός Αλ. – Παμβοχαϊκός 2-3 (22-25, 25-22, 34-32, 20-25, 16-18)

8η αγωνιστική – Σάββατο 17/12/2011 – MVP: Γιάννης Τακουρίδης (Άρης)
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 0-3 (18-25, 21-25, 19-25)
ΕΑ Πατρών – ΑΟ Κηφισιάς 3-1 (28-26, 16-25, 25-23, 25-18)
Παμβοχαϊκός – ΠΑΟΚ 3-0 (25-18, 25-22, 25-20)
Ηρακλής – Φοίνικας Σύρου 3-1 (21-25, 25-18, 25-15, 25-22)
Κυριακή 18/12/2011
Άρης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (25-17, 31-33, 25-22, 23-25, 20-18)
Δευτέρα 19/12/2011
Λαμία – Απόλλων Κ. 3-0 (25-17, 25-14, 25-16)

9η αγωνιστική – Τετάρτη 28/12/2011 – MVP: Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Φοίνικας Σύρου)
Ολυμπιακός – ΕΑΠ 3-0 (25-15, 25-22, 25-16)
Κηφισιά – Ηρακλής 2-3 (25-23, 22-25, 25-18, 17-25, 13-15)
Εθνικός – Λαμία 3-0 (25-23, 25-22, 25-16)
Φοίνικας Σ. – Παμβοχαϊκός 3-1 (25-21, 25-22, 20-25, 25-20)
Πέμπτη 29/12/2011
Απόλλων – ΠΑΟ 2-3 (25-23, 25-23, 28-30, 20-25, 10-15)
ΠΑΟΚ – Άρης 3-2 (25-23, 23-25, 21-25, 25-21, 15-10)

10η αγωνιστική – Tρίτη 3/1/2012 – ΜVP: Ρολάντο Ντεσπέιν (Ηρακλής)
Άρης – Φοίνικας 0-3 (21-25, 17-25, 23-25)
Κηφισιά – Ολυμπιακός 0-3 (23-25, 16-25, 24-26)
Τετάρτη 4 Ιανουαρίου
Ηρακλής – Παμβοχαικός 3-0 (28-26, 25-22, 27-25)
Λαμία – ΠΑΟΚ 3-1 (20-25, 26-24, 25-16, 25-20)
ΠΑΟ – Εθνικός Αλεξ. 3-1 (22-25, 25-19, 25-19, 25-14)
ΜΑΤΑΙΩΘΗΚΕ: ΕΑΠ – Απόλλων Κ.

11η αγωνιστική – Σάββατο 7 Ιανουαρίου – MVP: Πέταρ Τσούροβιτς (Λαμία)
Αναβλήθηκε για 8/2: Φοίνικας – Λαμία 2-3 (25-27, 21-25, 25-17, 25-17, 13-15)
Εθνικός – ΕΑΠ 3-0 (25-14, 27-25, 25-16)
Ματαιώθηκε: Απόλλων – ΑΟΚ
Ολυμπιακός – Ηρακλής 1-3 (21-25, 25-19, 21-25, 26-28)
Κυριακή 8/1/2012
Παμβοχαϊκός – Άρης 3-1 (25-20, 25-18, 21-25, 25-16)
ΠΑΟΚ – ΠAO 3-0 (25-22, 25-17, 25-21)

12η αγωνιστική – Παρασκευή 13/1/2012 – MVP:  Νταβόρ Μπρσιτς (Φοίνικας Σύρου)
ΠΑΟΚ – ΕΑ Πατρών 3-0 (25-11, 25-16, 25-22)
Σάββατο 14/1/2012
Παμβοχαϊκός – ΓΣ Λαμία 3-1 (28-30, 25-16, 25-11, 25-14)
Φοίνικας Σύρου – Παναθηναϊκός 3-2 (20-25, 20-25, 25-22, 25-22, 15-11)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Κηφισιάς 3-1 (25-17, 25-20, 24-26, 25-19)
Ηρακλής – Άρης 3-2 (23-25, 29-27, 25-14, 24-26, 15-11)

13η αγωνιστική – Σάββατο 21/1/2012 – ΜVP: Σταύρος Κατσανεβάκης (Παμβοχαϊκός)
Κηφισιά – ΠΑΟΚ 3-2 (25-14, 28-26, 22-25, 24-26, 15-09)
ΠΑΟ – Παμβοχαϊκός 1-3 (19-25, 25-23, 22-25, 22-25)
ΕΑΠ – Φοίνικας Σ. 0-3 (19-25, 18-25, 16-25)
Κυριακή 22/1/2012
Ολυμπιακός – Εθνικός Αλ. 3-0 (25-23, 28-26, 25-22)
Δευτέρα 23/1/2012
Λαμία – Άρης 3-0 (25-20, 26-24, 25-20)

14η αγωνιστική – Σάββατο 28/1/2012 – MVP: Βασίλης Πλίκας (ΠΑΟΚ)
Φοίνικας Σύρου – Κηφισιά 3-0 (25-21, 25-20, 25-19)
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 3-1 (25-18, 25-19, 16-25, 25-22)
Ηρακλής – Λαμία 3-0 (25-16, 25-21, 25-21)
Κυριακή 29/1/2012
Άρης – ΠΑΟ 3-0 (26-24, 25-17, 25-17)
Δευτέρα 30/1/2012
Παμβοχαϊκός – ΕΑΠ 3-1 (24-26, 25-19, 25-15, 25-12)

15η αγωνιστική – Παρασκευή 03/2/2012 – ΜVP: Δημήτρης Νικολάκης (ΑΟ Κηφισιάς)
Παναθηναϊκός – ΓΣ Λαμία 2-3 (19-25, 25-20, 25-20, 21-25, 12-15)
Σάββατο 04/2/2012
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής 0-3 (19-25, 25-27, 18-25)
ΑΟ Κηφισιάς – ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-0 (25-21, 25-21, 26-24)
Ολυμπιακός – Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-17, 25-21, 25-20)
Κυριακή 05/2/2012
ΕΑ Πατρών – Άρης 1-3 (24-26, 25-21, 15-25, 22-25)

16η αγωνιστική – Παρασκευή 10/2/2012 – MVP: Νίκος Καραγιάννης (Παμβοχαϊκός)
ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλ. 3-0 (25-12, 25-23, 25-17)
Σάββατο 11/2/2012
Ηρακλής – ΠΑΟ 3-0 (25-14, 26-24, 25-18)
Λαμία – ΕΑΠ 3-1 (25-18, 20-25, 25-17, 25-23)
Άρης – Κηφισιά 3-1 (22-25, 35-33, 25-19, 25-17)
Κυριακή 12/2/2012
Παμβοχαϊκός – Ολυμπιακός 3-2 (13-25, 29-31, 25-22, 25-23, 15-13)
17η αγωνιστική – Τετάρτη 15/2/2012 – MVP: Αναστάσιος Ασπιώτης (ΕΑΠ)
ΕΑΠ – Παναθηναϊκός 3-1 (25-13, 25-19, 19-25, 29-27)
Ολυμπιακός – Άρης 3-0 (25-16, 25-21, 25-18)
Κηφισιά – Λαμία 3-1 (25-23, 27-25, 22-25, 25-19)
ΠΑΟΚ – Ηρακλής 0-3 (22-25, 23-25, 11-25)
Εθνικός Αλεξ. – Φοίνικας 1-3 (23-25, 17-25, 25-20, 16-25)

18η αγωνιστική – Σάββατο 18/2/2012 –  MVP: Μαρκ Ντουσάρμ (Παμβοχαϊκός)
Λαμία – Ολυμπιακός 2-3 (25-19, 25-18, 22-25, 24-26, 12-15)
Φοίνικας Σύρου – ΠΑΟΚ 3-0 (25-20, 25-20, 25-14)
Ηρακλής – ΕΑΠ 3-0 (25-17, 25-23, 25-18)
Δευτέρα 20/2/2012
ΠAO – Κηφισιά 0-3 (19-25, 08-25, 26-28)
Παμβοχαϊκός – Εθνικός Αλ. 3-0 (25-21, 25-19, 25-20)

19η αγωνιστική – Σάββατο 25/2/2012 – MVP: Τόμισλαβ Ντόκιτς (Φοίνικας Σύρου)
Ολυμπιακός – ΠΑΟ 3-0 (25-10, 25-15, 25-23)
Φοίνικας – Ηρακλής 3-0 (25-23, 26-24, 25-23)
Εθνικός – Άρης 3-2 (22-25, 26-24, 21-25, 25-18, 16-14)
Κηφισιά – ΕΑΠ 3-1 (25-18, 23-25, 25-19, 25-19)
Κυριακή 26/2/2012
ΠΑΟΚ – Παμβοχαϊκός 3-1 (25-20, 25-16, 17-25, 29-27)

20η αγωνιστική – Παρασκευή 2/3/2012 – MVP: Μίλαν Γιούρισιτς (ΕΑ Πατρών)

Αρης – ΠΑΟΚ 3-1 (25-18, 23-25, 25-20, 27-25)
Σάββατο 3/3/2012
Λαμία – Εθνικός 3-0 (25-09, 25-15, 25-17)
ΕΑΠ – Ολυμπιακός 3-2 (21-25, 25-23, 25-23, 25-27, 25-12)
Παμβοχαικός – Φοίνικας 0-3 (14-25, 17-25, 20-25)
Ηρακλής – Κηφισιά 3-1 (22-25, 25-21, 25-19, 25-22)

21η αγωνιστική – Παρασκευή 16/3/2012 – MVP: Γιάρνεϊ Ποτόσνικ (Παμβοχαϊκός)
Παμβοχαϊκός – Ηρακλής 3-1 (21-25, 25-23, 29-27, 25-20)
Σάββατο 17/3/2012
Φοίνικας – Άρης 3-0 (30-28, 25-23, 25-20)
ΠΑΟΚ – Λαμία 3-2 (21-25, 19-25, 25-18, 25-19, 15-05)
Εθνικός – ΠΑΟ 3-1 (26-24, 26-28, 25-20, 25-17)
Ολυμπιακός – Κηφισιά 3-0 (25-22, 25-21, 25-18)


22η αγωνιστική – Παρασκευή 23/3/2012 – MVP: Παναγιώτης Πελεκούδας (Ηρακλής)
Άρης – Παμβοχαϊκός 3-0 (25-22, 28-26, 25-17)
Λαμία – Φοίνικας Σ. 2-3 (17-25, 18-25, 25-19, 25-16, 6-15)
ΕΑΠ – Εθνικός Αλεξ. 1-3 (22-25, 33-35, 27-25, 23-25)
Ηρακλής – Ολυμπιακός 3-0 (25-21, 25-19, 25-23)
ΠΑΟ – ΠΑΟΚ  2-3 (20-25, 25-23, 25-21, 21-25, 09-15).

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 22 αγώνες)
1.Ηρακλής 50 (55-18)
2.Φοίνικας Σ. 44 (50-22)
3.Ολυμπιακός 43 (50-23)
4.Παμβοχαϊκός 36 (43-34)
5.Λαμία 27 (36-43)
6.Άρης 27 (36-44)
7.ΠΑΟΚ 27 (37-42)
8.Εθνικός Αλ. 25 (33-44)

9.Κηφισιά 25 (34-44)
10.ΕΑΠ 16 (26-50)
11.Παναθηναϊκός 10 (19-55)

ΠΛΕΪ ΟΦ (1-4)
Α΄ ημιτελικοί:
Κυριακή 1/4
Ηρακλής – Παμβοχαϊκός 3-2 (25-20, 23-25, 25-20, 23-25, 15-09)
Φοίνικας Σ. – Ολυμπιακός 3-0 (25-23, 25-20, 25-17)
Β΄ημιτελικοί:
Τετάρτη 4/4
Oλυμπιακός – Φοίνικας Σ. 1-3 (25-18, 21-25, 22-25, 23-25)
Παμβοχαϊκός – Ηρακλής 3-2 (22-25, 25-21, 28-30, 25-23, 15-12)
Γ΄ημιτελικοί:
Τρίτη 17/4
Ηρακλής – Παμβοχαϊκός 3-2 (23-25, 25-23, 28-26, 22-25, 15-08)

ΜΙΚΡΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ
(στις 2 νίκες)
21/4: Ολυμπιακός – Παμβοχαϊκός 2-3 (28-26, 23-25, 25-22, 17-25, 11-15)
23/4: Παμβοχαϊκός – Ολυμπιακός 3-2 (25-19, 22-25, 25-17, 22-25, 15-11)

ΘΕΣΕΙΣ 5-8
Πέμπτη 5/4
Άρης – ΠΑΟΚ 3-2 (21-25, 25-11, 25-22, 22-25, 15-10)
Τετάρτη 18/4
Λαμία – Εθνικός Αλ. 3-1 (18-25, 25-20, 25-18, 25-23)
ΘΕΣΕΙΣ 5-6
Σάββατο 21/4
Λαμία – Άρης 0-3 (21-25, 22-25, 21-25)
ΘΕΣΕΙΣ 4-5
Πέμπτη 26/4
Άρης – Ολυμπιακός 3-1 (27-25, 12-25, 25-23, 25-19)

ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
(στις 3 νίκες)
Τετάρτη 25/4
ΕΑΠ – Παναθηναϊκός 0-3 (20-25, 21-25, 26-28)
Παρασκευή 27/4
Παναθηναϊκός – ΕΑΠ 3-2 (25-18, 23-25, 23-25, 25-21, 15-12)
Τρίτη 1/5
ΕΑΠ – Παναθηναϊκός 3-1 (25-19, 22-25, 25-21, 25-22)
Πέμπτη 3/5
Παναθηναϊκός – ΕΑΠ 3-1 (25-19, 19-25, 27-25, 25-16)
*Ο Παναθηναϊκός έμεινε στην Βόλεϊ Λιγκ.

ΤΕΛΙΚΟΙ
(σε 3 νίκες)
20/4: Ηρακλής – Φοίνικας 3-1 (20-25, 25-17, 44-42, 26-24)
21/4: Ηρακλής – Φοίνικας 3-0 (25-22, 25-19, 25-23)
24/5: Φοίνικας – Ηρακλής 3-2 (16-25, 25-18, 25-19, 20-25, 15-12)
25/5: Φοίνικας – Ηρακλής 3-0 (25-22, 25-23, 25-23)
28/4: Ηρακλής – Φοίνικας (αναβλήθηκε)
14/5: Ηρακλής – Φοίνικας 3-0 α.α.

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1.Ηρακλής – Αποσύρθηκε από το Τσάμπιονς Λιγκ
2.Φοίνικας Σύρου – Aπό Τ.Λ. στο Challenge Cup
3.Παμβοχαϊκός – CΕV Cup
4.Άρης – CEV Cup
5.Oλυμπιακος – Challenge Cup
6.Λαμία
7.ΠΑΟΚ
8.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
9.Κηφισιά
10.Παναθηναϊκός
11.ΕΑ Πατρών – Α2
12.Απόλλων Καλαμαριάς – Α2

Οι κορυφαίοι

Με τους Ηρακλή και Παμβοχαϊκό να είναι οι μεγάλοι νικητές, ανακοινώθηκαν οι κορυφαίοι της φετινής σεζόν 2011-2012 της Βόλεϊ Λιγκ μετά από ψηφοφορία στην οποία συμμετείχαν οι προπονητές των ομάδων και οι συντάκτες βόλεϊ…
ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΕΠΤΑΔΑ
Πασαδόρος: Κώστας Στιβαχτής (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
Διαγώνιος: Μαρκ Ντουσάρμ (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
Κεντρικοί: Νίκος Σμαραγδής (Ηρακλής), Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Φοίνικας)
Ακραίοι: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ηρακλής), Γέρνι Ποτότσνικ (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
Λίμπερο: Γιώργος Στεφάνου (Ηρακλής)

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
Νίκος Ζαλμάς (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΝΕΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ
Ραφαήλ Κουμεντάκης (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Νώντας Γεροθόδωρος